KUR'AN HALKALARI K.MARAŞ BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Kur'an Halkaları olarak bölgedeki bir çok il gönüllülerimizin katılımıyla 13 Ocak Pazar günü Kahramanmaraş'ta yeni bir buluşma gerçekleştirdik. Bu vesileyle bir kez daha Kur'an'ı gönüllerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadık.

 

Yönetim Kurulu üyelerimizin oluşturduğu bir ekip ile birlikte Gaziantep'te buluşarak ziyaret ve istişarelerimize başladık.

Gaziantep ve Kilis'teki Kur'an Halkaları gönüllülerini ziyaret ettik. Birlikte istişarelerde bulunup bir süre misafirleri olarak hasbihalde bulunduk.

(Kilis il gönüllülerimizle)

 

Buradan planlanan "Kur'an Halkaları K.Maraş Buluşması İstişare ve Eğitim Programı" için Kahramanmaraş'a geçtik.

Kahramanmaraş Kur'an Halkaları buluşmamıza  Adana, Gaziantep, Diyarbakır ve Mersin gönüllülerimiz de katıldılar. Programda öncelikle Kur'an Halkaları gönüllüleriyle istişarelerde bulunuldu. Öz eleştiriler yapıldı. Usul ve üslupla ile ilgili önemli konulara dikkat çekildi. Kur'an Halkaları'mızın dünü, bugünü ve yarını değerlendirildi. İkram ve namaz sonrası ise eğitim seminerlerine geçildi. 

Yön. Kur. Başkanımız M. Hakan DİNÇ; "Sürdürülebilir Halka Modeli" başlığıyla bir sunum gerçekleştirdi.

Akabinde Akabe Gençlik Başkanı Özgür İyin; "Kur'an Kıssaları Ne Söyler?" isimli bir sunumda bulundu.

Son olarak ise söz Prof. Dr. Orhan Aslan hocamıza bırakıldı ve "Hayat Bana Ne Öğretti?" isimli güzel bir sunum gerçekleştirdi.

Dostlarımızın kıymetli önerileri, eleştirileri ve dertleri ile hemhâl olarak yenilendik. Nihayetinde muhabbetle vedalaştık.

14.01.2019 | PAYLAŞ :