SÖZÜN GÜCÜ,GÜCÜN SÖZÜNE HER ZAMAN GALİP GELECEKTİR

Kur'an Halkaları ve Manisa İnşa-Der 'in organize ettiği, Mustafa İslamoğlu’nun katılmcı olarak katıldığı "Kur’an’ın Devrimleri" konferansı uyduruk bir gerekçeyle ilk aşamada iptal edildi. Buna rağmen Konferans, Manisa'daki başka bir konferans salonunda gerçekleştirildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa İnşa-Der Başkanı Orhan Akar şunları söyledi:

“Bundan 2 ay öncesi Manisa Valiliği olsun emniyet teşkilatı olsun yasal tüm izinlerimizi aldık. Konferans salonu olarak da Manisa Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonu sözleşmemizi imzaladık. 2 aydır herhangi br olumsuzluk yaşamazken bugün aniden almış olduğumuz izinlerle ilgili eksikler olduğu iddia edildi. Emniyet birimlerini bir türlü aşamadık ama biz biliyoruz ki işin aslı yasal olarak aldığımız izinlerde değil yaklaşık 1 haftadır sistemli olarak cemaatlerin saldırısı altında kaldık. Konferansın iptal olması için Manisa Valiliği ve Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne gerek sosyal medyadan gerekse farklı iletişim kaynaklarını kullanarak yoğun baskı yaptıklarını biliyoruz. Bir yandan Emniyet farklı kanunları önümüze sürerek, diğer yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi elektrik kontağı sebebi gibi gülünç bir gerekçeyle, konferansın yapılmasının mümkün olmadığını belirttiler. Farklı bir salonda yapılması talebimize de olumlu yaklaşılmadı. Yaklaşık olarak 2 aydır bu konferansın yapılmasını bekleyen binlerce Manisalıya yapılan bu büyük bir ayıptır.” dedi.

Hocamızın konferansına, sadece Manisa'dan değil, çevre illerden ve imkan bulabilen diğer şehirlerden pek çok katılımcı iştirak ederek, hem konferanstan istifade ettiler hem de destek oldular.

BİZ ENGEL TANIMAYIZ

Engelleme girişiminin kamuoyunda duyulması ile birlikte, bu çirkin girişime tepkiler oldukça fazla oldu ve olay sosyal medya gündemine taşındı. Konuyla ilgili çok sayıda tweet atılarak Türkiye gündemine girdi. Diğer sosyal medya mecralarından yapılan konferansın canlı yayını şimdiden 50.000 kişi tarafından izlenip binlerce kişi tarafından paylaşıldı. 

Pek çok gazeteci ve yazarlardan, akademisyenlerden, Kur'anı anlamayı ve hayatında ölçü almayı dert edinmiş genç-yaşlı çok sayıda kişiden destek mesajları geldi. Mustafa İslamoğlu resmi twitter hesabından konuyla ilgili şu paylaşımı yaparak destek olan herkese teşekkürlerini iletti;

KONFERANSIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ.

https://www.facebook.com/mustafaislamoglu/videos/535329740310630/

 

29.01.2019 | PAYLAŞ :